Provozní doba:
     1. dubna - 31. října 2022 

Stav Trailů:
Všechny traily jsou UZAVŘENÉ.

1.11-31.3 probíhá ÚDRŽBA

Hláska

Plynovod

Mrzák

Stezky v TV reklamě?

Stezky v TV reklamě?


Orientační plánek trailů a umístění Trailcentra - Šemberské hospůdky

Příjezd a parkování

Šemberské stezky se nachází za obcí Tuchoraz a jsou vzdálené jen 3km od centra Českého Brodu. Stezky jsou příměstské a v současné době nemají žádné parkoviště přímo u trailů. Prosíme návštevníky o využívání parkovacích ploch na odstavných parkovištích v Českém Brodě. Parkováním přímo u trailů nebo někomu na vjezdu v okolní vesnici vůbec nepřispějete k dobré pověsti cyklistů a projektu. 

Něco o nás a vzniku

Šemberské stezky se nachází asi 3 km od Českého Brodu, za obcí Tuchoraz. Pro cyklisty zde byl vybudován tzv. singltrail –  jednosměrná cesta s přírodním povrchem v mírném svahu, která mění směr i sklon a spolu s klopenými zatáčkami je zábavná a současně bezpečná. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětmi tak i zkušení bajkeři. V současné době jsou hotové tři sjezdové stezky různé náročnosti a jedna stoupací stezka, v celkové délce 4-5 km. Protože jsou Šemberské stezky blízko Českého Brodu, je možný a preferovaný způsob příjezdu na kole nebo vlakem. Ve městě (u nádraží) se nachází záchytná parkoviště pro návštěvníky s auty. V obci Tuchoraz je k dispozici zázemí v Šemberské hospůdce na hřišti, které je pro Vás trailovým centrem s půjčovnou a možností odpočinku a občerstvení.

​Projekt vznikl pod taktovkou Pavla Kvasničky, běžce ultramaratonce a syna pořadatele kdysi velmi prestižních MTB pohárových závodů v Tuchorazi. Stezky by nevznikly a nikdy nebyly tak pěkné bez podpory města Český Brod a přilehlých obcí. Díky patří i hajnému Janu Kopáčkovi - správci lesa a lidem z Pošembeří. Samotnou stavbu si vzali na starost profíci z Trutnov Trails. 

Projekt byl plánován v několika fázích:

První byla vybudování několika stezek pro místní obyvatele v dojezdové vzdálenosti. Prostě pro lidi z okolí, kteří se na stezky dostanou na kole z domova.

Druhou je napojení stezek formou doporučených výletů na místa a zajímavé lokality v okolí jako jsou třeba Voděradské Bučiny, Klepec, Lipanská mohyla atd.

Třetí je plán na vybudování sportovního centra s možností pořádání kurzů techniky jízdy na kole, půjčovnou kol a restauraci s občerstvením. V plánu je také například značení a udržování cest pro terénní běh.

Ani nevíme jak se to stalo, ale v podstatě se podařilo nastartovat všechny fáze již v nulté zahajovací sezóně v roce 2020.

​Hlavním cílem je dále budovat pohodové místo vhodné pro sport i relaxaci. Místo, kde sportování v přírodě bude lidi bavit.