Příměstský tábor Šemberky 2024

- hry, výlety a nové dovednosti na kole i bez něj -

Příměstský cyklistický tábor Šemberských stezek je určen pro všechny malé cyklistické a sportovní nadšence ve věku od 7 do 15 let. Během pěti dnů se Vaše děti naučí mnoho nových dovedností, díky kterým si budou jízdu na kole daleko více užívat. Letošní novinkou je rozdělení dětí do turnusů podle jejich zkušeností s horským kolem a terénním ježděním (viz Termíny). K tomuto jsme přistoupili nejen pro zjednodušení naší práce, ale hlavně proto, aby se děti cítily komfortně v kolektivu a nebyly mezi nimi velké výkonnostní rozdíly. V případě, že si nejste jistí, který termín je pro Vaše dítě ten pravý, neváhejte se na nás obrátit (tel.: 774605278)

Jak bude tábor probíhat?

Začínáme každý den v 8:00, v tuto dobu je třeba aby byly všechny děti již připraveny zahájit ranní rozcvičku. Denní program ukončujeme v 16:00, kdy je možné si děti opět vyzvednout.

Jednotlivé dny budou většinou rozděleny na dva bloky. Dopolední program bude ve znamení nácviku nových dovedností a manévrů. Budeme se pohybovat na skillzóně, nebo trénovat daný prvek na trailu. Odpolední blok bude věnován využití nově naučených dovedností v praxi. Vydáme se tedy na naše traily a budeme se snažit zužitkovat, co jsme se dopoledne naučili a dál se v daných dovednostech zdokonalovat.

Program může být zpestřen například celodenním výletem, zábavnými i vzdělávacími aktivitami v okolí Šemberského údolí, nebo již osvědčeným přespáním v lese. Uspokojíme samozřejmě i soutěživého ducha skrývajícího se v každém malém sportovci.

Jako základna nám bude sloužit zázemí Hospůdky Na Hřišti v Tuchorazi. Většinu času budeme využívat prostory skillzóny a Šembeské traily. V případě špatného počasí můžeme využít také vnitřní prostory tělocvičny přímo sousedící s Hospůdkou. Kola je možné skladovat v zázemí skillzóny v uzamčeném prostoru.

Aktivity:

  • péče o kolo
  • základní servis, výměna duše apod.
  • bezpečnost jízdy na kole
  • jízda na trailech
  • výlety po okolí
  • kooperativní a sportovní hry

Cena zahrnuje: Denní program, základní kurz techniky jízdy na kole + instruktory, oběd, dvě svačiny + neomezený pitný režim

Termíny:

1. Turnus – 8. – 12. července

- Termín je určen primárně pro začátečníky

2. Turnus – 12. – 16. srpna
- Termín je určený primárně pro děti s většími zkušenostmi s trailovým a terénním ježděním na horském kole. U účastníků tohoto turnusu předpokládáme fyzickou zdatnost pro opakované zdolávání stoupacího trailu. Účastníky tohoto turnusu budou pro Vaši představu například děti navštěvující pravidelně náš cyklokroužek.

Začátek ráno v 8:00, konec v 16:00, děti možno přivážet 15min před začátkem, vyzvednutí nejpozději v 16:30)

Cena: 4.500,-Kč

Kapacita kurzu: Max. 18 dětí. Navýšení limitu nepředpokládáme z důvodů kapacity lektorů a prostor pro zázemí.