.  

Stav Trailů:

 Traily jsou otevřené. Zavřený zůstává pouze černý úsek na Marné z důvodu težby.
Tešíme se na Vás.

 

Hláska

Mrzák

Plynovod

Klouzek

Marná snaha

Stoupák I

Jormungandr

Cyklokroužek 2024/25 - přihlášky

Cyklokroužek 2024/25 - přihlášky

Spouštíme předběžné přihlášky na příští rok!!

Legendy na Šemberkách

Legendy na Šemberkách

Na Šemberské stezky přijedou opravdové osobnosti MTB. Přijeďte si k nám zajezdit s nejvetšími legendami tohoto sportu - Michal Maroši, Richard Gaspi Gasperotti, Miloslav Kvasnička, Katarina Tothová. - vyjížky s legendami - ukázka jedmoho z prvních MTB kol z roku 1990 - promítání filmu "Ten, co slaví každý den!" - ukázka Bosch ABS pro kola atd.

PoPoLes 8.6.2024 - Omezení na trailech

PoPoLes 8.6.2024 - Omezení na trailech

Z důvodu pořádání tradiční akce PoPoLes budou traily v sobotu 8.června 2024 kompletně uzavřené !!! V okolí trailů se bude pohybovat opravdu mnoho dětí a jejich rodičů. Řádově se jedná o stovky účastníků. Trasa PopoLesu bude v několika místech křížena s traily a pro zamezení kolize budou stezky kompletně uzavřeny. 


Orientační plánek Šemberských stezek
Šemberská hospůdka u hřiště, parkoviště, Hláska, Mrzák, Plynovod, stoupáky a propojovák

Příjezd a parkování

Šemberské stezky se nachází za obcí Tuchoraz a jsou vzdálené jen 3 km od centra města Český Brod. Stezky jsou koncipovány jako příměstské s preferovaným příjezdem na kole nebo vlakem do Brodu. Ve městě u nádraží se nachází záchytné parkoviště , které doporučujeme pro přednostní využití právě pro motorizované návštěvníky ŠS.
Nově od sezóny 2022 je k dispozici i malé parkoviště v obci Tuchoraz s kapacitou do 20 aut. Parkoviště se nachází za centrem obce vlevo od silnic, ve vzdálenosti asi 210 m za hřištěm směrem na Přehvozdí před správní budovou bývalého JZD. Orientačním bodem vjezdu na parkoviště je šest vzrostlých borovic.
Prosíme návštevníky s auty, aby důsledně využívali uvedených parkovacích možností a nedopuštěli se stání přímo u trailů nebo někomu na domovním vjezdu nebo obslužných komunikací v Tuchorazi. Dodržením tohoto pravidla přispějete k dobré pověsti jak vás cyklistů, tak i projektu ŠS. 

Něco o nás a vzniku

Šemberské stezky se nachází asi 3 km od Českého Brodu, za obcí Tuchoraz. Pro cyklisty zde byl vybudován tzv. singltrail –  jednosměrná cesta s přírodním povrchem v mírném svahu, která mění směr i sklon a spolu s klopenými zatáčkami je zábavná a současně bezpečná. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětmi tak i zkušení bajkeři. V současné době jsou hotové tři sjezdové stezky různé náročnosti a jedna stoupací stezka, v celkové délce 4-5 km. 
V obci Tuchoraz je k dispozici zázemí v Šemberské hospůdce na hřišti, které je pro Vás trailovým centrem s půjčovnou a možností odpočinku a občerstvení.

​Projekt vznikl pod taktovkou Pavla Kvasničky, běžce ultramaratonce a syna pořadatele kdysi velmi prestižních MTB pohárových závodů v Tuchorazi. Stezky by nevznikly a nikdy nebyly tak pěkné bez podpory města Český Brod a přilehlých obcí. Díky patří i hajnému Janu Kopáčkovi - správci lesa a lidem z Pošembeří. Samotnou stavbu si vzali na starost profíci z Trutnov Trails. 

Projekt byl plánován v několika fázích:

První byla vybudování několika stezek pro místní obyvatele v dojezdové vzdálenosti. Prostě pro lidi z okolí, kteří se na stezky dostanou na kole z domova.

Druhou je napojení stezek formou doporučených výletů na místa a zajímavé lokality v okolí jako jsou třeba Voděradské Bučiny, Klepec, Lipanská mohyla atd.

Třetí je plán na vybudování sportovního centra s možností pořádání kurzů techniky jízdy na kole, půjčovnou kol a restauraci s občerstvením. V plánu je také například značení a udržování cest pro terénní běh.

Ani nevíme jak se to stalo, ale v podstatě se podařilo nastartovat všechny fáze již v nulté zahajovací sezóně v roce 2020.

​Hlavním cílem je dále budovat pohodové místo vhodné pro sport i relaxaci. Místo, kde sportování v přírodě bude lidi bavit.