Otevíračka ŠS

Letošní sezóna na Šemberských stezkách byla navzdory aprílovému počasí spuštěna od soboty 9. 4. 
Traily jsou po zimě načechrané od mrazu, dubnovými přeháňkami notně promočené a bude chvíli trvat, než se opět vyjezdí. Navíc  Pozor si dávejte zejména na červeném Plynovodu, který za mokra umí klouzat.

Zatím na letošní sezónu zůstává kombo tří stávajících trailů pod Tuchorazí, doplněné o drop-line, která je umístěna pod spodní částí modré Hlásky, podrobnosti jsou zde k dispizici v samostatném článku. Samotné dropy jsou cvičné a pokud neuděláte fatální chybu, nic by se vám přihodit nemělo. Na odjezdových lajnách jsou připravené další malé skočky, k dispozici je vždy i objízdná varianta. Tady už je nutné si vše v klidu prohlédnout, protože strmý dopadový svah pod dropy vám sice pomůže s bezpečným přistáním, ale na další korekce je docela málo času. Rozhodně se zde nepřeceňujte, začínejte v pomalé rychlosti, pokud vše dáte čistě, můžete zrychlovat a přidávat si težší varianty průjezdu.

Samostatný trail Hláska prošel po vzoru loňského tunníngu červeného trailu menším překarosováním. Dejte tedy při prvních jízdách pozor, přibyly nějaké ty pumpovací bouličky a jeden tobogán do poslední rokle, tak ať si hned z kraje sezóny nedáte nějaký neplánovaný freestyle :-)

Na konci Tuchorazi, mezi hospodou a traily, je pro letošní sezónu k dispozici parkoviště pro asi 20 aut. Podrobnosti jsou ve skupině na FB a zde na webu v samostatném článku. Vyšli jsme tak vstříc vaší poptávce. Na oplátku očekáváme, že zde budete dodržovat pořádek a pokud bude parkoviště plné, pojedete způsobně zaparkovat do Českého Brodu a nebudete prudit místní divokým parkováním po vesnici. Opět by nám to v dalším rozvoji našich aktivit moc nepomohlo. Parkoviště je nyní provizorně vyčistěné a připravené, bacha na propadlý kanál uprostřed, který je označen a nejezděte prosím za pásku u vrátnice - tam je další podobná past a druhý výjezd na silnici je zatím blokovaný ponely. Po dohodě s majitelem se pokusíme parkoviště co nejdříve trochu vylepšit a případně rozšířit, tak prosíme o trochu trpělivosti.

S dalšími novinkami vás budeme seznamovat postupně, můžete se ještě na pár překvapení těšit... Těšíme se i my na vás, snad se vám budou naše letošní novinky zamlouvat a budete se k lesu, trailům i sobě navzájem chovat ohleduplně.