Klouzek - nový přírodní trail na ŠS

Dnes jsme pro vás zprovoznili další letošní novinku - přírodní trail "Klouzek"

Pokračujeme tak v rozšiřování nabídky trailů o přírodní a techničtější alternativy ke stávajícím floučkům. Ti z vás, kteří zažili první ročník Šemberského Baby endura loni na podzim si ho budou z větší čáti pamatovat. Trail využívá trať jedné z RZ. V náročnějších pasážích byl vystrojen a u nejtěžších míst byly zřízeny alternativní trasy. Ani tyto B-lajny nejsou zadarmo a pokud vás školí Marná Snaha na protější straně údolí, doporučujeme potrénovat skill a zatím se na Klouzka nepouštět.

Snažili jsme se přes nutné úpravy zachovat původní náročnost trailu ze závodů. Pokud budete chtít pilovat techniku a hledat rychlé stopy, budete se muset popasovat s odkloněnými zatáčkami v hrabance a s kořeny. Jako záchrana nebo alternativa pro slabší jezdce jsou v náročnějších místech zbudovány opěrky, které by vás měli udržet na trailu, ale většinou to nebude ta nejrychlejší ani nejzábavnější stopa.

Trail má červeno - hnědé označení pro středně obtížný přírodní (enduro) trail. Samozřejmě v kontextu lokality ŠS.

Reálně je minimálně stejně náročný jako náš černý flowtrail Mrzák. Pokud nesjedete bez problémů ten, sem se raději zatím nevydávejte. Zejména po dešti povrch trailu docela klouže. Jestli vám jeho jméno uprostřed vyprahlého léta přijde jako dobrý vtip, doporučuji si ho dát po vydatném dešti. Účastíci loňského Baby Endura mají opět náskok a budou si to jistě pamatovat :-) Trail je poměrně úzký, mezi stromy a ve střední pasáži je i docela prudký. Přistupujte k němu tedy ve vlastním zámu s potřebným respektem.

Začátek Klouzka je umístěn těsně za vyústěním stoupáku na horní lesní cestu s modrou turistickou značkou, ještě než dojedete ke startu  Plynovodu. Na velké mapě u dojezdu trailů je provizorně doplněno umístění všech aktuálních trailů. Nové značení včetně mapníků bude již brzy...