.  

Stav Trailů:

 Traily jsou otevřené. Zavřený zůstává pouze černý úsek na Marné z důvodu težby.
Tešíme se na Vás.

 

Hláska

Mrzák

Plynovod

Klouzek

Marná snaha

Stoupák I

Jormungandr

18. Brigáda na stezkách

18. Brigáda na stezkách

Připomínáme, že příští neděli (23.4.) máme v plánu další Brigáda #18, na které vás rádi uvidíme. Pokud vše proběhne dle plánu, vrhneme se do stavby propojky k další z letošních novinek🤩, aby bylo možné ji v nejbližší době také otevřít a rozšířit tak Šemberky o další nové zážitky. 😉 Každý z vás může mít zásluhu na dalším rozvoji stezek. A nebojte se, za hezkého počasí i po brigádě zbývá čas na ježdění, nebo na pěknou společnou vyjížďku 😉 Kdo dorazí, hlaste se prosím do události, ať víme, kolik pořídit občerstvení 😉 Těšíme se na vas, sekeromotykám zdar! ⛏️

Posunutí otevíračky trailů 2023

Posunutí otevíračky trailů 2023

Stezky bohužel zůstanou zavřené o týden déle. Po dnešní kontrole aktuálního stavu a předpovědi na další dny musíme prodloužit zimní uzávěru. O víkendu nemá pršet jen zítra odpoledne a v týdnu bude trochu mrznout. Při teto konstalaci i pár průjezdu traily doslova zničí 👆. Omlouváme se a děkujeme za pochopení. Nový předpokládaný termin pro otevření je příští týden v pátek. Zítra ráno v 8:00 jdeme místo otevíracky na brigádu !!! Za případnou pomoc budeme rádi.

Brigáda - sobota 11. března 2023 - poslední před startem nové sezóny

Brigáda - sobota 11. března 2023 - poslední před startem nové sezóny


Orientační plánek Šemberských stezek
Šemberská hospůdka u hřiště, parkoviště, Hláska, Mrzák, Plynovod, stoupáky a propojovák

Příjezd a parkování

Šemberské stezky se nachází za obcí Tuchoraz a jsou vzdálené jen 3 km od centra města Český Brod. Stezky jsou koncipovány jako příměstské s preferovaným příjezdem na kole nebo vlakem do Brodu. Ve městě u nádraží se nachází záchytné parkoviště , které doporučujeme pro přednostní využití právě pro motorizované návštěvníky ŠS.
Nově od sezóny 2022 je k dispozici i malé parkoviště v obci Tuchoraz s kapacitou do 20 aut. Parkoviště se nachází za centrem obce vlevo od silnic, ve vzdálenosti asi 210 m za hřištěm směrem na Přehvozdí před správní budovou bývalého JZD. Orientačním bodem vjezdu na parkoviště je šest vzrostlých borovic.
Prosíme návštevníky s auty, aby důsledně využívali uvedených parkovacích možností a nedopuštěli se stání přímo u trailů nebo někomu na domovním vjezdu nebo obslužných komunikací v Tuchorazi. Dodržením tohoto pravidla přispějete k dobré pověsti jak vás cyklistů, tak i projektu ŠS. 

Něco o nás a vzniku

Šemberské stezky se nachází asi 3 km od Českého Brodu, za obcí Tuchoraz. Pro cyklisty zde byl vybudován tzv. singltrail –  jednosměrná cesta s přírodním povrchem v mírném svahu, která mění směr i sklon a spolu s klopenými zatáčkami je zábavná a současně bezpečná. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětmi tak i zkušení bajkeři. V současné době jsou hotové tři sjezdové stezky různé náročnosti a jedna stoupací stezka, v celkové délce 4-5 km. 
V obci Tuchoraz je k dispozici zázemí v Šemberské hospůdce na hřišti, které je pro Vás trailovým centrem s půjčovnou a možností odpočinku a občerstvení.

​Projekt vznikl pod taktovkou Pavla Kvasničky, běžce ultramaratonce a syna pořadatele kdysi velmi prestižních MTB pohárových závodů v Tuchorazi. Stezky by nevznikly a nikdy nebyly tak pěkné bez podpory města Český Brod a přilehlých obcí. Díky patří i hajnému Janu Kopáčkovi - správci lesa a lidem z Pošembeří. Samotnou stavbu si vzali na starost profíci z Trutnov Trails. 

Projekt byl plánován v několika fázích:

První byla vybudování několika stezek pro místní obyvatele v dojezdové vzdálenosti. Prostě pro lidi z okolí, kteří se na stezky dostanou na kole z domova.

Druhou je napojení stezek formou doporučených výletů na místa a zajímavé lokality v okolí jako jsou třeba Voděradské Bučiny, Klepec, Lipanská mohyla atd.

Třetí je plán na vybudování sportovního centra s možností pořádání kurzů techniky jízdy na kole, půjčovnou kol a restauraci s občerstvením. V plánu je také například značení a udržování cest pro terénní běh.

Ani nevíme jak se to stalo, ale v podstatě se podařilo nastartovat všechny fáze již v nulté zahajovací sezóně v roce 2020.

​Hlavním cílem je dále budovat pohodové místo vhodné pro sport i relaxaci. Místo, kde sportování v přírodě bude lidi bavit.