.  

Stav Trailů:

 Traily jsou otevřené. Zavřený zůstává pouze černý úsek na Marné z důvodu težby.
Tešíme se na Vás.

 

Hláska

Mrzák

Plynovod

Klouzek

Marná snaha

Stoupák I

Jormungandr

19. Brigáda na stezkách

19. Brigáda na stezkách

Letošní první posezónní brigáda proběhne v sobotu 11.11. 2023. Sraz v 9:00 na parkovišti v Tuchorazi nebo přímo v lese na začátku modrého trailu Hláska, kterému se dostane zasloužené péče.

Šemberské stoupáky 4.11. ve 14:00

Šemberské stoupáky 4.11. ve 14:00

Šemberské stezky jsou od 1.11 zavřené pro cyklisty. To ovšem znamená že stoupáky a okolní cesty patří běžcům. Pojďte si proběhnou s hospodským Kvasňou oba stoupáky a navíc kameňák v Tuchorazi 😎 , aby byla nahoře správná žízeň na pořádné pivko 🍺 nebo 🍺🍺

Baby enduro  Šemberské stezky 30.9 - 1.10. 2023 HARMONOGRAM!

Baby enduro Šemberské stezky 30.9 - 1.10. 2023 HARMONOGRAM!

Přijďte ukončit sezónu ve velkém stylu a zúčastněte se druhého ročníku endura na Šemberských stezkách, kde na Vás bude čekat 6 různorodých rychlostních zkoušek. Hrabanky do bezvedomia.


Orientační plánek Šemberských stezek
Šemberská hospůdka u hřiště, parkoviště, Hláska, Mrzák, Plynovod, stoupáky a propojovák

Příjezd a parkování

Šemberské stezky se nachází za obcí Tuchoraz a jsou vzdálené jen 3 km od centra města Český Brod. Stezky jsou koncipovány jako příměstské s preferovaným příjezdem na kole nebo vlakem do Brodu. Ve městě u nádraží se nachází záchytné parkoviště , které doporučujeme pro přednostní využití právě pro motorizované návštěvníky ŠS.
Nově od sezóny 2022 je k dispozici i malé parkoviště v obci Tuchoraz s kapacitou do 20 aut. Parkoviště se nachází za centrem obce vlevo od silnic, ve vzdálenosti asi 210 m za hřištěm směrem na Přehvozdí před správní budovou bývalého JZD. Orientačním bodem vjezdu na parkoviště je šest vzrostlých borovic.
Prosíme návštevníky s auty, aby důsledně využívali uvedených parkovacích možností a nedopuštěli se stání přímo u trailů nebo někomu na domovním vjezdu nebo obslužných komunikací v Tuchorazi. Dodržením tohoto pravidla přispějete k dobré pověsti jak vás cyklistů, tak i projektu ŠS. 

Něco o nás a vzniku

Šemberské stezky se nachází asi 3 km od Českého Brodu, za obcí Tuchoraz. Pro cyklisty zde byl vybudován tzv. singltrail –  jednosměrná cesta s přírodním povrchem v mírném svahu, která mění směr i sklon a spolu s klopenými zatáčkami je zábavná a současně bezpečná. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětmi tak i zkušení bajkeři. V současné době jsou hotové tři sjezdové stezky různé náročnosti a jedna stoupací stezka, v celkové délce 4-5 km. 
V obci Tuchoraz je k dispozici zázemí v Šemberské hospůdce na hřišti, které je pro Vás trailovým centrem s půjčovnou a možností odpočinku a občerstvení.

​Projekt vznikl pod taktovkou Pavla Kvasničky, běžce ultramaratonce a syna pořadatele kdysi velmi prestižních MTB pohárových závodů v Tuchorazi. Stezky by nevznikly a nikdy nebyly tak pěkné bez podpory města Český Brod a přilehlých obcí. Díky patří i hajnému Janu Kopáčkovi - správci lesa a lidem z Pošembeří. Samotnou stavbu si vzali na starost profíci z Trutnov Trails. 

Projekt byl plánován v několika fázích:

První byla vybudování několika stezek pro místní obyvatele v dojezdové vzdálenosti. Prostě pro lidi z okolí, kteří se na stezky dostanou na kole z domova.

Druhou je napojení stezek formou doporučených výletů na místa a zajímavé lokality v okolí jako jsou třeba Voděradské Bučiny, Klepec, Lipanská mohyla atd.

Třetí je plán na vybudování sportovního centra s možností pořádání kurzů techniky jízdy na kole, půjčovnou kol a restauraci s občerstvením. V plánu je také například značení a udržování cest pro terénní běh.

Ani nevíme jak se to stalo, ale v podstatě se podařilo nastartovat všechny fáze již v nulté zahajovací sezóně v roce 2020.

​Hlavním cílem je dále budovat pohodové místo vhodné pro sport i relaxaci. Místo, kde sportování v přírodě bude lidi bavit.