Brigáda 22 11. 2022

22. 1. 2022 Brigáda - příprava trailů na sezónu

Zveme vás na další Šemberskou brigádu, sezóna se blíží, práce je dost a času čím dál méně.

Uvidíme jak vyjde počasí a podle toho vybereme vhodnou práci. Pokud bude hezky a trail se nebude blátit, vrhneme se na Plynovod. Po loňské repasi nám zbývá v horní části opravit dvě klopenky, jednu zvýšit a trochu doladit úvodní lavičku a navazující traverzy mezi klopenkami. V případě mokra nebo mrazu se vrhneme na Hlásku, kde jsme si už přes zimu trochu zařádili. Kromě hrubého došejpování některých vytuněných úseků  plánujeme poblíž trailu vybudovat skillzónu zaměřenou na dropy, která bude přístupná z modrého trailu nebo vlastním ministoupákem ze spodní lesní cesty. 

Sejdeme se v 9:oo u dojezdového domečku. Parkování by mělo být tradičně možné podél cesty u dojezdové louky. Na silnici ze Zahrad sice aktuálně probíhá ukládání vodovodního potrubí, ale většinou je silnice průjezdná, zákaz vjezdu tam již není. Úsek u vjezdu ke spodní závoře se dělal dnes tj. 14.1. 2022, takže za týden by měl být příjezd bez problémů. 

Brigáda bude probíhat cca do 13:00 hodin, podle počasí a počtu pracantů. Jako obvykle bude zajištěna teplá svačina od řezníka a pitný režim.  

S sebou si přineste pracovní rukavice, hodit se může i běžné nářadí, zejména hrábě. Specifické trailové zbraně tj. sekeromotyku a americké hrábě rádi zapůjčíme.

Aktuální info budeme doplňovat na skupinu na FB, případné dotazy na nás pokládejte tamtéž. Těšíme se na společně strávený čas :-)